Fikir Değirmeni logo
KAYIT BAŞVURUSU

Fikir Değirmeni Yaz Kampı Başlıyor!

Çocuklarımızın eğlenirken öğrenecekleri, kendi yetkinlikleri keşfettikleri yaz kampında bir araya geliyoruz. Doğa ile iç içe olacağımız, çocukların korunaklı bir ortamda eğlenebileceği Patagonya Kamp Alanında bir araya geliyoruz. Çocuklar ekip çalışması eşliğinde yeni deneyimler elde edip, yaşam becerilerini geliştirebilecekler. 

Kamp süresi boyunca çocuklara özel birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Ekip odaklı survivor yarışmaları, ekiplerin kendi yemeklerini yapacakları masterchef atölyeleri, iletişim becerilerini geliştirecek görevimiz girişimcilik etkinlikler, spor turnuvaları ve yeteneklerini keşfedecekleri birbirinden değerli etkinlikler ile çocuklarımızla bir araya geliyoruz. 

Yaz Kampı İçerikleri

Her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği vardır. Biz yeteneğimizi keşfettiğimiz an hayatın anlam kazandığına ve yeteneklerimizle bir araya gelerek daha başarılı olduğumuza inanıyoruz. Kamp boyunca yapılacak etkinlikler; 

Survivor Parkurları: Çocuklar için hazırlanan parkurlarımızda iki grup şeklinde oyunlar oynanacaktır. Parkurlarımız yumuşak zeminli ve çocuklara zarar vermeyen malzemelerden oluşturulmuştur. Oyunlarımız sırasında ınstagram hesabımızdan canlı yayınlar yapılacaktır. Her günün sonunda akşam çocukların kendilerini oylamaları gerçekleşecek bu etkinliğimizde ınstagram hesabımızdan canlı olarak yayınlanacaktır.

Görevimiz Girişimcilik: Çocuklar için hazırlanmış özel görevlerle sahada çalışmalar yapacaklar. Bulunduğumuz bölgedeki kişilere farkındalık oluşturmak amaçlı yapılacak sosyal sorumluluk etkili grup görevleri ile çocukların kendilerini keşfetmeleri ve yeni deneyimler kazanmaları hedeflenmektedir.

Masterchef Atölyesi: Çocuklarımızın yaşamsal becerileri geliştirecek bu atölyede her gün belirli bütçe verilerek menü belirleyen çocuklarımızdan alışverişlerini yapmaları ve ardından belirledikleri menüyü yapmaları beklenmektedir. Mutfağı keşfetmek ve ortaya ürünler çıkarmanın en eğlenceli hali.

Oyun Geceleri: Yapılacak oyun geceleri ile çocukların farklı alanlarda ekip çalışması ve işbirliği ile kendilerini ifade etmeleri, strateji oluşturmaları ve karar verme mekanizmaları güçlendirilme hedeflenmektedir.

Spor Turnuvaları: Çocuklarımıza ekip bilincini, birlikte hareket etmeyi aşılayacağımız spor turnuvaları düzenleyeceğiz. Voleybol, futbol vb. spor aktivitelerinin içeriklerini ufak değişiklerle çocuklarımız için eğlenceli hale getiriyoruz.

İlk Param: Girişimcilik bilincini aşılamak ve çocuklarımızın iletişim becerilerini güçlendirmek için Kocaeli/Kandıra ilçesinde bulunan semt pazarında çocuklarımızla iş başı yapıyoruz. Çocuklarımız semt pazarındaki tezgahlarda çırak olarak ilk satışlarını yaparak ilk paralarını kazanıyorlar. 

Serbest Sosyal Zaman: Girişimcilik Yaz Kampının Patagonya Kamp Alanı'nda yapma sebebimiz çocukları kendilerini keşfedecekleri etkinlikleri yanı sıra kendi günlerini yönetmeleri ve sorumluluklarını alması için güvenlikli alan olması. Küçük samimi bir alanda yer almasının yanı sıra kamp alanının yanında denizi ile çocukların doyasıya yüzebileceği denizde tenis, voleybol, su topu ve su oyunları gibi oyunları oynayabilecekleri alan olması.

Yaz Kampı Hakkında Genel Bilgiler

Kamp Kimlere Yönelik ve Hangi Tarihlerde Yapılacak? 

Yaz Kampı 8-14 yaş arasındaki çocuklara yöneliktir. 1. dönem 10-14 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenecektir. 9 Temmuz hareket edilip, 14 Temmuz akşamı İstanbul’dan dönüş sağlanacaktır.

Kamp Konaklama Yeri Neresi? 

Konaklama yerimiz Kocaeli/Kandıra ilçesinde bulunan Patagonya Kamp Alanı'nda 3 kişilik çadırlarda yapılacaktır. Konaklama yapılacak yer kapalı alan olup, çocuklarımız için güvenlikli bir yerdir. 

Kamp Yerine Ulaşım Nasıl Sağlanacak?

Yaz Kampımız için özel araçlarla yola çıkılacaktır. Yol boyunca çocukların özel ihtiyaçlarını daha rahat karşılanması ve yüksek güvenlik için uzun yıllardır çalışmalar yapan tur şirketleri araç ve şoförleri ile gidilecektir.

Ücrete Dahil Olanlar

Konaklama, açık büfe kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalıklar ve tüm su ihtiyaçları. Yapılacak olan tüm aktiviteler ve sosyal oyunlar. İlk yardım sağlık hizmetleri, güvenlik ve denetim.

 Ücrete Dahil Olmayanlar

Kampa gidip-gelirken yol ücretleri ve yol yemek ücretleri. İlk yardım sonrası imkanları aşan ilaçlar ve sağlık hizmetleri giderleri.

Eğitmenler Kimlerden Oluşmaktadır?

Bu tarz kamp ve etkinliklerde deneyim sahibi, çocuklarla çalışmış, tüm hassasiyete sahip ve olabilecek krizleri hızlı inisiyatif alarak çözebilen eğlenceli, enerjisi yüksek ve çocuklarla iletişimi kuvvetli kişilerden oluşmaktadır.

Kayıt için Yapmamız Gereken Neler?

Yaz Kampına kayıt olabilmek için sayfamızda bulunan online kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Kamp koordinatörümüz detaylar için sizinle iletişim kuracaktır.

Yaz Kampı Ücreti

Yaz Kampımız 20-25 Ağustos 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Kamp kontenjanı 20 kişidir. Kampımızın kişi başı ücreti 7.000 TL + KDV’dir. 

Bu ücrete yol dahil değildir. Ulaşımı bizlerle sağlayacak olan çocuklarımız için minibüs kiralanıp, katılacak çocuk başına düşen fiyat sonrasında belirlenecektir. 

Kampa dahil olmak isteyen çocukların ön ödeme 4.000 TL’si peşin alınıp, 3.000 TL’si kamp zamanında alınmaktadır. 

Yaz Okulu Başvuru Formu