Fikir Değirmeni logo
KAYIT BAŞVURUSU

Girişimcilik Eğitimi İle Hayaller Hayat Buluyor!

Her bireyin içinde yaşamak istediği bir dünya vardır. Kimisi yeşillikler içinde yaşadığı bir dünya hayal ederken, kimisi her çocuğun eşit şartlarda yaşadığı dünyayı hayal eder. Kimisi çikolatadan bir dünya hayal ederken, kimisi açlığın, susuzluğun olmadığı dünyayı hayal eder.

Fikir Değirmeni olarak her hayalin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız ve öğrencilerimizin düşledikleri hayallerini hayata geçirebilecekleri bir eğitim anlayışı geliştirdik. Akademi eğitimde fikir geliştirmeden iş geliştirmeye, yazılımdan makera kadar birçok alanlarda eğitim vererek hayallerini hayata geçirme fırsatı sağlıyoruz.

1 yıl boyunca fikir, proje ve iş geliştirme alanlarında eğitim vererek öğrencilerin hayallerini, fikirlerini hayata geçirme imkanı sağlıyoruz. Eğitimlerimiz hafta sonları, 3 saatlik peridotlardan oluşmaktadır. Öğrencinin belirlediği saat aralığında eğitime dahil olmaktadır.

Eğitimlerimiz Tırtıl, Koza ve Kelebek olmak üzere üç evreden oluşmaktadır

Tırtıl Evresi Ile Hayaller Fikre Dönüşüyor

Tırtıl Evresi’nde öğrencilerin fikir geliştirmesine, kendilerini rahatça ifade edebilmesine ve problemlere çözüm odaklı yaklaşmasına katkı sağlayacak eğitimler verilmektedir. Tırtıl Evresi 3 ay sürmektedir. 3 ayın sonunda öğrenciler hayallerini somut bir iş fikrine dönüştürüyor.

Alacakları eğitimler;

 • Fikir Geliştirme Dersi
 • Düşünce Becerileri Geliştirme Dersi
 • Deneyimsel Öğrenme Dersi

İlk Sunum İlk Heyecan: Demo Day Sunumu

Tırtıl Evresi sonunda öğrencilerin geliştirdikleri iş fikirlerini sunacakları Demo Day düzenlenmektedir. Ailelerin, girişimcilerin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcılarının davet edileceği bu gecede öğrenciler 3 dakika içerisinde iş fikirlerinin sunumunu yapacaktır. Yapacakları sunum ile iş fikirlerini hayata geçirmek için gerekli olan ilk yatırımı alacaklar.

Koza Evresi İle Fikirler Hayat Buluyor

Koza Evresi’nde öğrenciler geliştirdiği fikirlerin hayata geçirilmesini sağlayacak teknoloji tabanlı proje geliştirme eğitimler verilmektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim ile fikirlerinin prototipini geliştirecektir. Koza Evresi 3 ay sürmektedir. 3 ayın sonunda öğrenciler geliştirdikleri prototipleri, belirledikleri hedef kitleye ileriye dönük satış odaklı tanıtımlar yapacaktır.

Alacakları eğitimler;

 • Proje Tasarım Dersi
 • Mühendisliğe Giriş
 • Yazılım
 • Tasarım Odaklı Düşünme

Müşteri Ile İlk Buluşma: Girişimcilik Fuarı

Koza Evresi sonunda öğrencilerin geliştirdikleri prototipleri sergileyecekleri ve belirledikleri hedef kitlelere yönelik pazar analizlerini yapacakları İstanbul geneli “Girişimcilik Fuarı” düzenlenmektedir. Bu fuarda her öğrenciye bir stant verilmektedir. Stantta öğrenciler tasarladıklarını projeleri sergileyip, geliştirdikleri ürünlerin satışını yapıp ilk paralarını kazanabilmektedir. İstanbul’daki tüm kitlenin katılımına açık olan etkinlikte öğrenciler girişimcilik odağında ilk deneyimlerini elde edecekler.

Kelebek Evresi Ile Girişimciliğe İlk Adım

Kelebek Evresi’nde öğrenciler geliştirdikleri prototipleri iş modeli haline getirip kendi şirketlerini hayata geçirmelerini sağlayacak eğitimler verilecektir. Eğitimler sonrasında şirketleri hazır, geliştirdikleri ürünleri müşterilerine satmaya yönelik çalışmalar yapacaklardır. Kelebek Evresi ile geleceğe ilk adımı atacaklar.

Alacakları eğitimler;

 • Sosyal Girişimcilik Dersi
 • İş Geliştirme Dersi
 • Münazara Dersi
 • İletişim Becerileri Geliştirme Dersi
 • Güzel ve Etkili Konuşma Dersi
 • Sunum Teknikleri Dersi
 • Planlama ve Pazarlama Stratejileri Dersi
 • Sosyal Medya Yönetimi Dersi

Şirketi Büyütmekte İlk Adım: Yatırım Buluşmaları

Kelebek Evresi’ni başarıyla tamamlayan öğrencilere “Yatırım Görüşmeleri” organize edilecektir. Bu görüşmelerde öğrenciler şirket yöneticileri ve yatırımcılar ile bir araya getirilerek şirketlerini bire birde anlatma fırsatı bulacaktır. Şirketleri için gerekli maddi ve ayni destekleri almaları sağlanacaktır. Geleceğin girişimcisi olma yolunda büyük başarı elde edecekler.