Fikir Değirmeni logo
KAYIT BAŞVURUSU

HAKKIMIZDA

Her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği vardır. Biz yeteneğimizi keşfettiğimiz an hayatın anlam kazandığına ve yeteneklerimizle bir araya gelerek daha başarılı olduğumuza inanıyoruz. Sen de inanıyor ve içindeki kahramanı keşfedip, birlikte fark yaratmaya hazırım diyorsan şimdi hareket zamanı! Fikir Değirmeni, Türkiye’nin ilk bilim odaklı Çocuk ve Genç Girişimcilik Merkezi’dir. Bu merkezde fikirler ve hayaller hayat buluyor. Çocuk ve Genç Girişimcilik Merkezi olarak isteğimiz araştırarak öğrenen, deneyimleyerek kendi yetkinliklerini keşfeden bireyler yetiştirmek.

1 yıllık bir eğitim ile 8 – 18 yaş aralığındaki bireylere fikir geliştirmeden iş geliştirmeye, yazılımdan maker eğitimine kadar birçok alanda eğitim vererek geleceğin girişimcilerini yetiştiriyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerini hayata geçirme imkânı sağlıyoruz.

Fikir Değirmeni ile tüketen değil geleceği üreten bir nesil yetiştiriyor, hayallerinin peşinden koşmak isteyen tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi bekliyoruz.

VİZYONUMUZ

Ulusal/uluslararası eğitim sektöründe etkinliğimizi arttırmak, kendi uzmanlık alanımızda sürekli gelişen çocuk girişimciliğinin öncülüğünü yapan eğitim firması olma yolunda ilerlemektir.

ÖĞRENCİLERE NE KAZANDIRIYOR?

Çocuk ve Genç Girişimcilik Merkezi olarak hedefimiz, araştırarak öğrenen, deneyimleyerek kendini geliştiren bireyler yetiştirmektir. Sahip olduğumuz en değerli insan kaynağı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini keşfederek, onları geliştirme imkânıyla buluşturarak geleceğin bilim insanlarına katılmalarına yardımcı olmak istemekteyiz.

Verdiğimiz eğitimler ile öğrencilerin elde ettiği kazanımlar;

  • Girişimcilik ve inisiyatif alma kapasiteleri geliştirir.
  • Kendine olan güveni artar.
  • Ekip çalışması becerilerini arttırır.
  • Haz ve manevi zenginleşme sağlar.
  • Sorunlara çözüm odaklı yaklaşır.

MİSYONUMUZ

Araştırarak öğrenen, deneyimleyerek kendini geliştiren bireyler yetiştirmektir. Sahip olduğumuz en değerli insan kaynağı olan çocuklarımızı yeteneklerini keşfederek, onları geliştirme imkanıyla buluşturarak geleceğin bilim insanlarına katılmalarına yardımcı olmak istemekteyiz.