Fikir Değirmeni logo
KAYIT BAŞVURUSU

Fikir Değirmeni Ile Geleceğin Girişimcilerini Yetiştiriyoruz

Her çocuğun içinde yaşamak istediği bir dünya vardır. Kimisi yeşillikler içinde yaşadığı bir dünya hayal ederken, kimisi her çocuğun eşit şartlarda yaşadığı dünyayı hayal eder. Kimisi çikolatadan bir dünya hayal ederken, kimisi açlığın, susuzluğun olmadığı dünyayı hayal eder. Biz de Fikir Değirmeni olarak her hayalin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız ve daha çok çocuğun hayallerini hayata geçirebilmelerine destek olmak için “Hayalimdeki Dünyam” adlı burs programını başlattık.

Burs programı kapsamında hayalindeki dünyayı bizlerle paylaşan öğrencilere %25, %50, %75 ve %100 oranlarda eğitim bursu vereceğiz. Türkiye’nin ilk bilim odaklı Çocuk ve Genç Girişimcilik Merkezi olan Fikir Değirmeni, öğrencilerine sağladığı burs imkânıyla çocukların hayallerini hayata geçirmelerine destek oluyor. 2. yılımıza özel 30 öğrenciye verilecektir. Burs için öğrencilerin hayallerindeki dünyayı anlatmaları yeterli! Burs programımız bütün şubelerimiz (Şişli, Maltepe, Beylikdüzü, Bahçeşehir) için geçerlidir.

Bursu Kazanan Öğrencileri Nasıl Eğitim Alacaklar?

Girişimciliğin çocuk yaşlarda aşılanması gerektiğine inancımızla Türkiye’nin ilk bilim odaklı Çocuk ve Genç Girişimcilik Merkezi’ni kurduk. Bu merkezde fikirler ve hayaller hayat buluyor. Çocuk ve Genç Girişimcilik Merkezi olarak isteğimiz araştırarak öğrenen, deneyimleyerek kendi yetkinliklerini keşfeden bireyler yetiştirmek.

1 yıllık bir eğitim ile 9 – 18 yaş aralığındaki bireylere fikir geliştirmeden iş geliştirmeye, yazılımdan maker eğitimine kadar birçok alanda eğitim vererek geleceğin girişimcilerini yetiştiriyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerini hayata geçirme imkânı sağlıyoruz. Fikir Değirmeni ile tüketen değil geleceği üreten bir nesil yetiştiriyor, hayallerinin peşinden koşmak isteyen tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi bekliyoruz.

Alacakları Eğitim Çocuklara Ne Katkı Sağlıyor?

Çocuk ve Genç Kuluçka Merkezi olarak hedefimiz, araştırarak öğrenen, deneyimleyerek kendini geliştiren bireyler yetiştirmektir. Sahip olduğumuz en değerli insan kaynağı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini keşfederek, onları geliştirme imkânıyla buluşturarak geleceğin bilim insanlarına katılmalarına yardımcı olmak istemekteyiz. Verdiğimiz eğitimler ile öğrencilerin elde ettiği kazanımlar;

  • Girişimcilik ve inisiyatif alma kapasiteleri geliştirir.
  • Kendine olan güveni artar.
  • Ekip çalışması becerilerini arttırır.
  • Haz ve manevi zenginleşme sağlar.
  • Sorunlara çözüm odaklı yaklaşır.

Biz hazırız ve seni bekliyoruz! Sen de hayalindeki dünyayı anlatarak ilk adımı at ve birlikte hayalindeki dünyayı inşa etmeye başlayalım!

Burs Başvuru Formu