Fikir Değirmeni logo
KAYIT BAŞVURUSU

Fikir Değirmeni Uzaktan Girişimcilik Eğitimi ile Hayaller Hayat Buluyor!

Son zamanlarda hem özel okulların hem de vakıf üniversitelerinin yapmış olduğu ‘Fikrinle Gel Burs Kazan’ programlarıyla binlerce çocuk/genç eğitim hayatlarını kendi yetenek ve ilgileriyle şekillendiriyor. 21. yy yetkinliklerini aktif kullanarak daha nitelikli öğrenci alımları yapan okullarımızın sayısı her geçen gün artmakta. Bunun yanı sıra, toplumda var olan problemlere daha yaratıcı çözümler bulmak isteyen kurumlar sık sık fikir yarışmaları düzenliyor. 

Bu kapsamda çocuklarımızın fikirlerini geliştirip, yarışmalara başvuruda bulunabilecekleri “Online Girişimcilik Eğitimi” programını başlattık. Ortaokul ve lise öğrencilerinin dahil olacağı bu programda katılımcılara 32 saatlik iş fikri geliştirme odaklı eğitimler verilecektir. Eğitimlerin yanı sıra girişimci buluşmaları, bire bir mentoring görüşmeleri, yuvarlak masa etkinliği ve program sonunda katılımcıların iş fikirlerini sunacağı “Demo Day Gecesi” düzenlenecektir.

Filtresiz hayal kurabilen çocuklarımızı dinlemek onların hayal ettiklerini somut hale getirerek hem toplumda fayda odaklı işler yapmalarını sağlamak hem de eğitimimizle yeteneklerini keşfeden, iletişimi kuvvetli ve özgüveni yüksek bireyler olmaları için onlara alan açıyoruz. 

Girişimcilik Eğitimi Programı

Fikir Değirmeni Online Girişimcilik Eğitim Programı ile çocuklarımız girişimciliğe ilk adımı atıyor. Hayallerini hayata geçirme fırsatı bulacaklar. Bunun yanında aldığın eğitimler ile kendi projeni oluşturma fırsatını bulacaklar. Sektörün önde gelen girişimcileri ve firmaları ile bir araya gelerek kendi ağını oluşturacaklar. Hazırladıkları fikirleri ile burs programlarına başvuruda bulunabilecekler. Program içeriği

 • Pazartesi- Çarşamba veya Salı-Perşembe akşamları 2’şer saatlik eğitimler,
 • İş fikri geliştirme ve sosyal sorumluluk odaklı eğitimler,
 • Farklı alanlardaki mentorlerle online bir araya gelip iş fikirlerini sunacakları buluşmalar,
 • Bire bir mentoring buluşmaları,
 • Program sonunda ailelerin ve girişimcilerin katıldığı “Online Demo Day Sunum Gecesi" düzenlenecektir.

Program Sonrası Sunduğumuz İmkanlar

2 aylık eğitim sonunda çocuklarımızın geliştirdikleri iş fikirlerini hayata geçirmek ve yarışma/burs programlarına başvurularına yardımcı olmak için çalışmalar yapılacaktır. Bu çalışmalar;

 • Eğitimlerini tamamlayan her çocuğa “Katılım Belgesi” verilecektir. 
 • Her çocuğun geliştirmiş olduğu bireysel iş fikri ile alanına uygun fikir yarışmaları katılımları sağlanacak içerik dosyası hazırlanacaktır.
 • İş fikrini hayata geçirmek isteyen çocuklara yönelik bire bir eğitim programı hazırlanacaktır.
 • Yazın yapılacak olan “Yaz Okulu Staj Programına" dahil edilip, şirketlerde staj yapma imkanı sunulacaktır.

Kimler Başvurabilir Ve Başvuru Detayları Nelerdir?

Fikir Değirmeni Online Girişimcilik Eğitim Programı kendini girişimcilik alanında geliştirmek, kişisel yetkinliklerine katkı sağlamak isteyen çocukların ve gençlerin katılımına açıktır. Program ortaokul ve lise öğrencilerine yöneliktir. 

Eğitimin ücreti  1.000 TL+KDV’dir. Eğitim sonunda programa katılan çocuklara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Programa katılan çocukların elde edeceği kazanımlar;

 • Girişimcilik ve inisiyatif alma kapasiteleri geliştirir.
 • Kendine olan güveni artar.
 • Ekip çalışması becerilerini arttırır.
 • Haz ve manevi zenginleşme sağlar.
 • Sorunlara çözüm odaklı yaklaşır.

Biz hazırız ve seni bekliyoruz! Sen de hayalindeki dünyayı anlatarak ilk adımı at ve birlikte hayalindeki dünyayı inşa etmeye başlayalım!

Etkinlik Başvuru Formu