Fikir Değirmeni logo
KAYIT BAŞVURUSU

Geleceğin CEO'ları Almanya Girişimcilik Eğitimi ile Hayallerin Hayat Bulsun!

Fikir Değirmeni olarak hedefimiz, araştırarak öğrenen, deneyimleyerek kendini geliştiren bireyler yetiştirmektir. Sahip olduğumuz en değerli insan kaynağı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini keşfederek, onları geliştirme imkânıyla buluşturarak geleceğin bilim insanlarına katılmalarına yardımcı olmaktır.

Fikir Değirmeni olarak girişimcilik bilincini daha çok çocuğa aşılamak için “Geleceğin CEO’ları Çocuk Girişimcilik Programını” hazırladık. Program kapsamında 9 - 14 yaş arasındaki öğrencilere 1 ay boyunca interaktif girişimcilik eğitimleri verip, girişimcilik konusunda farkındalık oluşturacağız. Program ile amacımız üreten ve geliştiren bir nesil yetiştirmektir.

Program kapsamında öğrencilere 1 aylık eğitim sürecinde fikir geliştirmesine, kendilerini rahatça ifade edebilmesine ve problemlere çözüm odaklı yaklaşmasına katkı sağlayacak eğitimler verilecektir. Eğitimlerin yanı sıra başarılı girişimcilerin hikayelerini dinleyecekleri girişimci buluşmaları, fikirlerini paylaşacakları mentoring etkinlikleri ve eğitimin son gününde iş fikirlerini sunacakları “Demo Day Gecesi” düzenlenecektir.

Geleceğin CEO'ları Eğitim İçeriği

Her öğrencinin geliştirdiği fikirler değerlidir. Öğrencilerin fikirlerine destek olmak için “Girişimcilik Farkındalık Eğitim Programı” düzenlenecektir. Program kapsamında öğrencilerin ilk fikirlerini oluşturmalarına destek olunacaktır. 1 aylık eğitimlerde;

• Canlı Girişimcilik Odaklı Eğitimler,
• Bilgi Yarışmaları,
• Yeteneklerini Keşfedecekleri Atölyeler
• Fikir Geliştirme Odaklı Görevler düzenlenecektir.

Girişimcilik eğitimleri kapsamında verilecek eğitim içerikleri;

• Fikir Nedir? Her Aklımıza Gelen Fikir Midir? Fikir Nasıl Ortaya Çıkıyor?
• Nasıl Fikir Buluruz? Problemi Görme Sanatı. Düşünceleri Birleştirme Sanatı.
• İş Fikri Nedir? Fikir ve İş Fikri Arasındaki Farklar Nelerdir? İş Fikir Geliştirmede Esas Kavramlar.
• İş Fikri Nasıl Bulunur? İş Fikri Geliştirirken Hangi Adımları İzlemeliyiz ve Aşamaları Nelerdir?
• İş Fikrinde Pazar Bulma Sanatı. İş Fikri Pazarı Nasıl Bulunur? Belirlenen Pazar Nasıl Araştırılır?
• İş Fikrinde İhtiyaç Belirlemenin Önemi. İhtiyaç Belirlemede Sorun Analizi Nedir ve Nasıl Yapılır?
• İş Fikri Geliştirme – Sorunu Netleştir. İş Fikri Geliştirme – Hedeflerini Netleştir. İş Fikri Geliştirme – Çözüm/İş Fikrini Netleştir.
• İş Fikri Tablosu Nasıl Hazırlanır? 

Hafta sonu 2 saatlik eğitimler ile program uygulanacaktır. Eğitim saatleri katılımcılar ile belirlenecektir.

Geleceğin CEO’ları Mentoring Programı ve Yuvarlak Masa Etkinliği

Fikir Değirmeni bünyesinde girişimciler, şirket yöneticileri, yatırımcılar ve başarı hikayesi olan kişilerden oluşan bir mentoring ağı bulunmaktadır. Program kapsamında her hafta başarılı girişimcileri çocuklarımızla bir araya getirip, başarı hikayelerini dinleme imkanı sunacağız. Girişimciler çocukların ilgi duyduğu alandaki kişilerden oluşacaktır.

Programda katılımcılar küçük ekiplere ayrılıp, fikirler geliştirecek. Başarılı fikirlerin çıkması ve hayata geçirebilmek için her ekibin kendi geliştirdikleri iş fikirleri ile ilgili mentoru olacak. Mentor, grubun bütün sürecini takip edip, danışmanlık yapacak. Mentorler çocukların kendi fikirlerini geliştirme aşamasında yönlendirme sağlayacak.

Programda “Yuvarlak Masa” etkinliği organize edilecektir. Başarılı girişimcilerin katılacağı etkinlikte gruplar mentorlere iş fikirlerini anlatıp geri bildirim alacak.

"İlk Fikrim" Demo Day Etkinliği

Programın sonunda çıktıyı daha çok kitleye ulaştırmak için “İlk Fikrim Demo Day” etkinliği düzenlenecektir. Demo Day Etkinliğine aileler davet edilecektir. Programa dahil olan katılımcılar projelerini sergileyecekler. Katılımcılar gelen misafirlere kendi iş modellerini tanıtacaklar ve hayata geçirmek için destek toplayacaklar.

Katılımcılar davetlilere 5 dakikalık iş modellerinin tanıtım sunumlarını yapacaklar. Program sonunda katılımcılara “Geleceğin CEO’ları Programı Katılım Belgesi” verilecektir.

Kimler Başvurabilir Ve Başvuru Detayları Nelerdir?

Fikir Değirmeni olarak, çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik eğitimler hazırlamaktayız. Oyunlaştırılmış eğitim içeriği ile ezberci olmayan, yenilikçi eğitim metotları kullanılarak çocuklarımızın hayallerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Geleceğin CEO'ları Almanya Girişimcilik Eğitim Programı Almanya'da yaşayan 9 - 14 yaş arasındaki Türk öğrencilerin katılımına açıktır. Eğitimin ücreti  6 Mayıs'a kadar 50 Euro.  Eğitim sonunda programa katılan çocuklara “Katılım Belgesi” verilecektir. 

Programa katılan çocukların elde edeceği kazanımlar;

  • Girişimcilik ve inisiyatif alma kapasiteleri geliştirir.
  • Kendine olan güveni artar.
  • Ekip çalışması becerilerini arttırır.
  • Haz ve manevi zenginleşme sağlar.
  • Sorunlara çözüm odaklı yaklaşır.

Biz hazırız ve seni bekliyoruz! Sen de hayalindeki dünyayı anlatarak ilk adımı at ve birlikte hayalindeki dünyayı inşa etmeye başlayalım!

Etkinlik Başvuru Formu